پایدارسازی گود با شمع

پایدارسازی گود با شمع چیست؟

به دلیل رشد روزافزون جمعیت و گسترش شهرها، نیاز بشر به فضای مسکونی روز به روز در حال افزایش است. از طرفی با توجه به عدم وجود فضای کافی در شهرها، سازندگان در تلاش هستند تا در سازه‌ها از فضاهای زیرزمینی استفاده کنند. اجرای ساختمان‌های مرتفع که دارای طبقات زیرزمینی هستند سازندگان را ملزم به انجام گودبرداری در مجاورت سازه‌های موجود کرده است. گودبرداری یکی از حساس‌ترین و مهم‌ترین عملیات عمرانی است که برای پیشگیری از ریزش گود، آسیب دیدن و تخریب ساختمان‌های مجاور ، پایدارسازی دیواره گود از اهمیت بالایی برخوردار است.
بیل مکانیکی

معرفی انواع بیل مکانیکی و لودر به همراه ویژگی آن‌ها

بیل مکانیکی و لودر از جمله ماشین‌آلاتی هستند که در بیش‌تر پروژه‌های راه‌سازی و عمرانی بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند. این دستگاه‌ها انواع مختلفی دارند که هریک از آن‌ها دارای ویژگی‌ها و عملکرد خاص خود هستند. در نتیجه برای به کا‌رگیری این تجهیزات باید با انواع آن‌ها و عملکردشان آشنا شویم.
افزایش قیمت سیمان

دلایل گران شدن سیمان در تابستان سال ۱۴۰۰

یکی از پرکاربردترین مصالح ساختمانی که مورد استفاده قرار می‌گیرد سیمان می‌باشد. در حال حاضر در بسیاری از موارد تجاری ساختمانی مانند بتن ساده، بتن آرمه، ملات، گچ، دوغاب، رنگ و عناصر پیش ساخته از سیمان استفاده می‌شود. این روزها سیمان در حال رکوردزنی تاریخی قیمت است و در یک هفته اخیر یک بسته سیمان به قیمت ۱۱۰ هزار تومان به فروش رفت. با اینکه سهم مستقیم سیمان در هزینه‌های ساختمانی حدود ۱۰ تا ۱۲ درصد می‌باشد اما افزایش قیمت سیمان بر قیمت سایر مصالح ساختمانی از جمله بتن و … تاثیر قابل توجهی دارد.
نحوه تولید سیمان

نحوه تولید سیمان + هزینه اجرا

بیش از ۱۷۰ سال از شروع مصرف انبوه سیمان پرتلند می‌گذرد و هم اکنون بصورت یکی از پرکاربردترین مصالح ساختمانی درآمده است. در این مقاله به مواد اولیه برای تولید سیمان اشاره شده و مراحل تولید سیمان به طور کامل شرح داده شده است. پس تا پایان مقاله همراه ما باشید!
میلگرد آلیاژی

نکاتی که قبل از خرید میلگرد باید بدانید!

موضوع مورد بحث ما در این مطلب، شناخت انواع میلگرد است. ما قصد داریم انواع میلگرد، استانداردها و به صورت کلی تمامی نکات مرتبط با ساخت و نگهداری میلگرد را بررسی نماییم. در ادامه این مطلب همراه ما باشید.
مبانی طراحی نقشه ساختمان

برترین نکات در طراحی نقشه مطابق با استانداردهای ۲۰۲۱

موضوع مورد بحث ما در این مطلب، طراحی نقشه ساختمان است. همه می‌دانیم طراحی نقشه یکی از مهم‌ترین و تاثیرگذارترین مراحل در تمامی پروژه‌ها است. در طراحی نقشه باید یک سری مولفه‌ها را در نظر بگیرید و مراقب باشید تا اشتباهات رایج را مرتکب نشوید. برای جلوگیری از رخ دادن تمامی این موارد، در ادامه همراه ما باشید تا از نکات مربوط به طراحی نقشه بیشتر بدانید.
سوالی دارید ؟
با واتس اپ در ارتباط باشید