سقف تیرچه کرومیت

سقف تیرچه کرومیت چیست؟

سقف‌های کرومیت، سقف‌های با تیرچه کرومیت بوده و روش اجرایی آن شباهت‌ بسیاری به اجرای سقف‌ تیرچه بلوک دارد. سقف کرومیت در واقع سقف‌های تیرچه بلوک با تیرچه فلزی با جان باز است. تیرچه‌ها در سقف کرومیت، شباهت ظاهری بسیاری با تیرچه‌های فندوله ای دارند …
سقف بابل دک

سقف بابل دک چیست ؟

سقف بابل دک روشی برای کاهش بار مرده ساختمان می‌باشد، زیرا هنگام اجرای سقف بابل دک میزان استفاده از بتن کاهش می‌یابد. در این روش، با استفاده از توپ‌های توخالی پلاستیکی در بین دال و در نتیجه افزایش فاصله بین ستون‌ها، میزان مصرف بتن و نیز وزن دال کاهش یافته و در نتیجه آن مقاوت دال افزایش می‌یابد.
بتن ریزی در هوای سرد

نکات مهم بتن ریزی در هوای سرد که باید بدانید!

شاید در نگاه اول به این تیتر، این سوال در ذهنتان ایجاد شود که مگر می‌شود در هوای برفی و سرد زمستانی هم بتن ریزی را ادامه داد؟ جواب این است که بله، می‌شود! اما این کار بایستی طبق آئین نامه‌های مدون شده انجام شود. از جمله این استاندارد‌ها می‌توان به آبا اشاره نمود.
اجرای سقف یوبوت

سقف یوبوت چیست؟

سقف یوبوت در کنار سقف وافل، یکی دیگر از انواع سقف‌های شناخته شده می‌باشد. قبل از پرداختن به این که سقف یوبوت چیست، بایستی خود یوبوت را شناخت؛ یوبوت (U-Boot) از جنس پلی پروپلین است (گاهی از یونولیت یا پلی استایرن نیز تولید می‌شوند) و یکی از سیستم‌های اجرای سقف دال مجوف بتنی دو طرفه می‌باشد.
مقایسه انواع سقف وافل

سقف وافل چیست؟ + مراحل اجرا + نکات فنی

سقف وافل نوعی سقف بتنی با قالب بندی قابلمه‌ای می‌باشد که در سازه‌ها به منظور کاهش بار مرده بر روی سازه از آن استفاده می‌شود. کاهش بار مرده، نتیجه استفاده از قالب وافل در تولید این نوع سقف است که هزینه اجرای آن در مقایسه با انواع دیگر سقف‌های دال مانند کوبیاکس و یوبوت، نسبتا کمتر است.
سوالی دارید ؟
با واتس اپ در ارتباط باشید