میلگرد آلیاژی

نکاتی که قبل از خرید میلگرد باید بدانید!

موضوع مورد بحث ما در این مطلب، شناخت انواع میلگرد است. ما قصد داریم انواع میلگرد، استانداردها و به صورت کلی تمامی نکات مرتبط با ساخت و نگهداری میلگرد را بررسی نماییم. در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

میلگرد چیست؟

فولادی که در بتن برای تقویت مقاومت کششی آن مورد استفاده قرار می‌‎گیرد، میل‌گرد نام دارد. یک نوع میل‌گرد به نام فولاد میل‌گرد وجود دارد که در بتن آرمه به کار می‌رود.
در هر کشور استانداردهای متفاوتی برای تولید میل‌گرد وجود دارد که با توجه به خواص مکانیکی فولادها تعیین می‌شود. استاندارد روسی، در ایران اجرا می‌شود.
قطر میل‌گردها نیز در هر منطقه متفاوت است و در ایران از آنجایی که با استاندارد روسی ساخته می‌شود، تا قطر ۴۰ میلی‌متر می‌باشد.


برای اطلاعات بیشتر درباره‌ی نیلینگ استاندارد کلیک کنید!


معرفی انواع میلگرد

شناخت انواع میل‌گرد براساس مشخصات مکانیکی

در صنایع بتن و بتن‌ریزی، بیشتر میل‌گردهای معمولی مورد استفاده قرار می‌گیرد و انواع آن‌ها براساس موارد زیر می‌باشد.

۱ – میل‌گرد نرم بدون آج (A1)
این میلگرد، از نوع نرم بوده و با تنش جاری ۲۳۰۰ کیلوگرم بر سانتی‌متر‌مربع و تنش گسیختگی ۳۸۰۰ کیلوگرم بر سانتی‌متر‌مربع و تغییر شکل نسبی پلاستیکی (در زمان گسیختگی) ۲۵ درصد ساخته می‌شود. از جمله دیگر ویژگی‌های آن نیز می‌توان به این مورد اشاره کرد که صاف و بدون آج هستند. این میلگرد، برای مشاغل آهنگری و تغییر شکل و عملیات جوشکاری نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

۲ – میل‌گرد نیمه سخت با آج ساده (A2)
این نوع میلگرد که با نام نیمه نرم و نیمه خشک شناخته می‌شود، با تنش جاری ۳۰۰۰ کیلوگرم بر سانتی‌متر‌مربع و تنش گسیختگی ۵۰۰۰ کیلوگرم بر سانتی‌متر‌مربع و تغییر شکل نسبی پلاستیکی (در زمان گسیختگی) ۱۹ درصد ساخته خواهد شد.
از این نوع میل‌گرد برای عملیات ساختمانی و خاموت‌زنی و همچنین عملیات جوشکاری استفاده می‌شود.

۳- میل‌گرد سخت با آج پیچیده (A3)
این میلگرد که میلگرد سخت با آج پیچیده نامیده می‌شود، با تنش جاری ۴۰۰۰ کیلوگرم بر سانتی‌متر‌مربع و تنش گسیختگی ۶۰۰۰ کیلوگرم بر سانتی‌متر‌مربع و تغییر شکل نسبی پلاستیکی (در زمان گسیختگی) ۱۴ درصد ساخته می‌شود. این نوع میلگرد مناسب عملیات سیویل صنعتی و ساختمانی می‌باشد.

۴- میل‌گرد سخت با آج پیچیده (A4)
نوع دیگری از میل‌گرد سخت وجود دارد که با آج ۵۲۰ و ۵۰۰ ساخته شده و از نوع آجدار مرکب می‌باشد. از ای نوع میلگرد برای ساخت تمامی سازه‌های ساختمانی به جز دیوارهای برشی و قاب‌های خمشی استفاده می‌شود. حداقل شکل پذیری این میگرد در حد میلگرد A3 بوده و طول آن به اندازه ۵ برابر قطر افزایش می‌یابد. در ساخت این میلگرد به جای شمش با کربن بالا از تکنولوژی ترمکس استفاده می‌شود.


برای اطلاعات بیشتر درباره‌ی مهار متقابل کلیک کنید!


تفاوت شکل ظاهری میل‌گردهای A2 و A3

برای طراحی پی از میل‌گردهای طولی A3 وa2 استفاده می‌شود. یکی از راه‌های شناسایی میلگردهای این نوع، شکل آج آن‌ها است. مدل A3 دارای آج ضربدری بوده و مدل A2 از نوع منفرداست.

انواع میلگردها بر اساس استاندارد و آنالیز کنونی
• نوع ساده ۲۴۰ (میلگرد ساده)
• میلگرد آج‌دار ۳۴۰ (میلگرد آجدار مارپیچ) یا ( یکنواخت)
•نوع آج‌دار ۳۵۰ (میلگرد آجدار مارپیچ) یا ( یکنواخت)
• محصول آج‌دار ۴۰۰ (میلگرد آجدار جناقی) یا (یکنواخت)
• نوع آج‌دار ۴۲۰ (میلگرد آجدار جناقی ) یا ( یکنواخت)
• میلگرد آج‌دار ۵۰۰ (میلگرد آجدار مرکب)
•  آج‌دار ۵۲۰ (میلگرد آجدار مرکب )


برای اطلاعات بیشتر درباره‌ی بهینه سازی اسکلت کلیک کنید!


خواص مکانیکی (تست کرنش و کشش و خمش)

در این قسمت قصد داریم خواص مکانیکی میلگردها را از نظر تست کرنش و کشش و خمش بررسی کنیم.

تست کرنش

میزان تحمل میلگرد در برابر وارد شدن نیرو است، تا زمانی که دچار تغییر شکل نشود. اگر میزان نیروی وارد شده به میلگرد از این مقدار بیشتر باشد، برای همیشه تغییر شکل خواهد داد.
به خاصیت برگشت‌پذیری ‌خاصیت الاستیکه‌ و به خاصیت برگشت‌ناپذیری ‌خاصیت پلاستیک‌ می‌گویند. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که در انتخاب میلگرد تاثیر دارد، همین خاصیت برگشت‌پذیری است. به همین دلیل هم هست که در نامگذاری از عدد تنش تسلیم استفاده می‌شود. به طور مثال میلگرد آج ۳۴۰‌، دارای حداقل تنش تسلیم ۳۴۰ مگاپاسکال است.

مقاومت کششی

مقاومت کششی، به بیشترین نیروی کششی گفته می‌شود که جسم قبل از شکست تحمل می‌کند. واحد آن، ‌پوند بر اینچ مربع‌ است. این خاصیت را می‌توان با عملیاتی همچون آلیاژکاری، سردکاری،‌ یا عملیات حرارتی افزایش داد. نام‌های دیگر مقاومت کششی شامل استحکام کششی و تاو کششی است.


برای اطلاعات بیشتر درباره‌ی اسکلت فلزی کلیک کنید!


انتخاب بهترین نوع میلگرد

انواع کاربرد میل‌گرد ( آرماتور )‌ در بتن

برای آشنایی با کاربرد انواع میلگرد در اعضای بتنی مسلح، در ادامه همراه ما باشید.

میل‌گرد خاموت

از میلگرد خاموت برای جلوگیری از بیرون‌زدگی آرماتورهای طولی در اثر کمانش و تحمل نیروهای برشی و جلوگیری از گسترش یافتن ترک‌ استفاده می‌شود.

میل‌گرد سنجاقک

از میلگرد سنجاقک برای تقویت مقاومت برشی خاموت‌ها و اتصال کامل بین میل گردهای طولی و خاموت استفاده می‌شود.

میل‌گرد خرک

از میلگرد خرک برای قرار دادن دو شبکه‌ی متوالی افقی با فاصله‌ی معین در داخل قالب (‌در بتن ریزی‌های کف و فونداسیون‌) استفاده می‌شود.

میل‌گرد رکابی

از میلگرد رکابی برای در امتداد نگه داشتن آرماتورهای طولی یا عمودی در بتن ریزی دیوارها و دال‌ها استفاده می‌شود.

میل‌گرد ادکا

از میلگرد ادکا برای لنگرهای منفی در تکیه‌گاه‌های تیر و برای تحمل نیروهای برشی استفاده می‌شود.


برای اطلاعات بیشتر درباره‌ی سقف یوبوت کلیک کنید!


انواع کاربرد میلگرد

برای آشنایی با انواع کاربرد میلگرد در ادامه این بخش همراه ما باشید.
یکی از کاربردهای رایج انواع میلگرد، میلگرد گذاری شالوده‌ها است. در این حالت از میلگردها به صورت شبکه‌ای در کف شالوده، برای چسبندگی بیشتر و انتقال مناسب‌تر نیرو استفاده می‌شود. اینکه از روش تحتانی یا فوقانی استفاده شود نیز، بستگی به میزان بار و عمق فوندانسیون دارد.
مورد دیگر استفاده از میلگردها، تقویت استحکام کششی بتن است. با قرار دادن میلگرد در این حفره‌ها بتن، می‌توان تنش های کششی آن را تقویت کرد. البته از انواع مواد می‌توان برای تقویت استحکام کششی بتن استفاده نمود، که به دلیل ویژگی‌های فولاد از میلگرد استفاده می‌شود.

یکی از این دلایل، ضریب انبساط دمایی در بتن و فولاد، است. نزدیک بودن مقدار این ضریب، مانع بروز تنش‌های اضافی درونی در ساختار بتن در شرایط دمایی مختلف خواهد شد.


برای اطلاعات بیشتر درباره‌ی برترین نکات در طراحی نقشه مطابق با استانداردهای ۲۰۲۱ کلیک کنید!


میلگرد‌ آلیاژ‌سازی شده و ترمکس ( خنک‌کاری و برگشت تحت کنترل ) چیست؟

همانطور که در مقدمه اشاره کرده بودیم، فرایند تولید میلگرد در مناطق مختلف، به روش‌های متفاوتی انجام شود. این تفاوت‌‌ها از شرایط اقلیمی و فرایندهای تولید هر کشور، سرچشمه می‌گیرد.

ژاپن

ژاپن منطقه‌ای با زلزله زیاد است، به همین دلیل استانداردهای این منطقه براساس آنالیز شیمیایی و متناسب با فرایند تولید آلیاژی تعیین می‌شود. در این منطقه از فرایند تولید حرارتی استفاده‌ای نمی‌شود.

اروپا

درکشورهای اروپایی که زلزله کم‌تری نسبت به ژاپن وجود دارد، از روش‌های ترمکس یا حرارتی استفاده می‌شود.

ایران

در ایران از هر دو روش فوق استفاده می‌شود.
به این دلیل که از هر دو روش استفاده می‌شود، باید روی میلگردها روش تولید هک گردد.


برای اطلاعات بیشتر درباره‌ی عرشه فولادی کلیک کنید!


تفاوت روش تولید آلیاژی و ترمکس

در روش تولید با آلیاز، فولاد از طریق اضافه کردن آلیاژهای خاص ساخته خواهد شد. برای میلگردهای به روش ترمکس، برای رساندن میله به مقاومت مورد نظر آن را از داخل لوله‌های آب عبور می‌دهند.

انواع استاندارد محصول

همانطور که می‌دانید از میلگرد برای افزایش مقاومت کششی بتن استفاده می‌شود. در ادامه قصد داریم انواع استانداردهایی را که برای تولید میلگرد مورد استفاده قرار می‌گیرد، بررسی کنیم.

 اروپایی

این نوع میل‌گرد قیمت خوبی دارد، از منگنز تولید شده و از نظر میزان خم شدن کمترین مقاومت را از خود نشان می‌دهد. برای مناطقی که زلزله زیادی دارد، توصیه نخواهد شد.

 فولاد کربن

این نوع  تقریباً در هر پروژه‌ای می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد. عمده مشکل آن سیاه شدن و زنگ‎زدگی است که در نهایت منجر به ترک نیز می‌شود. برای مناطقی که رطوبت و آب بسیاری دارد، توصیه نمی‌شود.

 اپوکسی

این میلگرد از همان نوع فولاد کربن است که با روکش آپوکسی ساخته شده است. این محصول از ۷۰ تا ۱۷۰۰ برابر در زنگ‌زدگی مقاوم است.

گالوانیزه

این نوع به اندازه ۴۰ برابر نسبت به نوع سیاه در برابر زنگ زدن مقاوم است. این نوع نسبت به اپوکسی مقاومت بیشتر و البته قیمت بیشتر دارد.

 فایبرگلاس

این نوع نیز ترکیبی از شیشه و کربن است. به همین دلیل هم خاصیت خم شدن ندارد. این میلگرد بسیار سبک بوده و طول عمر دوبرابر بیشتری دارد.

فولاد استنلس

گران‌ترین نوع میلگرد است و در برابر زنگ‌زدگی بسیار مقاوم است.

ساخت میلگرد

نگهداری صحیح

پس از دریافت، لازم است روی پالت‌های چوبی یا سطحی غیرفلزی قرار داده شوند. استفاده از یک روکش ضد آب نیز ضروری است. به منظور جلوگیری از بلندشدن روکش، گوشه‌های آن را با بلوک‌های سنگین بپوشانید.


برای اطلاعات بیشتر درباره‌ی دستور نقشه کلیک کنید!


مشخصات و شماره شناسایی

• حرف N به معنای این است که میل‌گرد از فولاد نو ساخته شده و حرف W یعنی میل‌گرد از فولاد ریخته‌‌گری ‌شده ساخته شده است.
• شناسه‌‌ی درجه‌‌ی میلگرد که در سیستم اندازه‌گیری ۶۰ یا ۷۵ و در سیستم اندازه‌گیری متریک می‌تواند ۴۲۰ یا ۵۲۰ باشد. این شناسه بیان ‌گر استحکام تسلیم میل‌گرد است.
• نشانه‌ ی اختصاری تولیدکننده‌ میلگرد به شکل حرف اول اسم کارخانه‌ی سازنده نشان داده می‌شود.
• در میلگردهای فولادی با استحکام بالا، از خطوط ممتد برای تعیین درجه‌ استحکام میلگرد استفاده خواهد شد.

سخن آخر!

ما در این مطلب سعی کردیم به بررسی تمامی نکات مرتبط با ساخت و نگهداری از میلگردها بپردازیم. در صورتی که پس از مطالعه این مطلب، نیاز به اطلاعات بیشتری در این رابطه داشتید، می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

برای دانلود پی دی اف مقاله از لینک زیر استفاده کنید.

مقاله

برای آشنایی بیشتر با دفتر فنی و مهندسی روفِل به درباره ما مراجعه نمایید.

همچنین برای تماس با کارشناسان مجرب ما به بخش تماس با ما مراجعه نمایید.

اگر می‌خواهید با پروژه‌های عمرانی موفق روفِل آشنا شوید، به بخش پروژه‌های عمرانی مراجعه نمایید.

خرید قالب وافل 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

خرید قالب وافل
۲۱ مهر ۱۴۰۰
قالب مدور + بررسی انواع قالب بتن و ویژگی‌های هرکدام
۱۷ مهر ۱۴۰۰
تجهیزات قالب بندی | تولید تجهیزات و لوازم قالب بندی بتن
۱۶ مهر ۱۴۰۰
اسکافلد چیست؟ آشنایی با انواع آن + ویدئو
۱۷ شهریور ۱۴۰۰
انواع قالب بتن ریزی در فوندانسیون + بررسی قیمت
۰۹ شهریور ۱۴۰۰
سوالی دارید ؟
با واتس اپ در ارتباط باشید