سقف وافل چیست؟

سقف وافل نوعی سقف بتنی است که ظاهر شکیل و خوبی دارد و به دلیل مزایای اقتصادی و فنی زیاد آن، محبوب و مورد استفاده فراوان است. برای اجرای این سقف از قالب وافل استفاده می‌شود که وزن مرده سازه را کاهش می‌دهد و نمای زیبایی در سطح زیرین سقف ایجاد می‌کند که در ادامه به تفصیل در مورد قالب وافل توضیح خواهیم داد:

سقف وافل مزایای زیادی نسبت به سایر روش‌های اجرایی دارد. از جمله وزن  تمام شده کم‌تر و صرفه‌جویی مصرف بتن و میلگرد بین ۱۰ تا ۱۵ درصد.

مزیت اصلی سقف وافل نسبت به سقف تیرچه بلوک می توان به حذف تیرچه های پیش ساخته اشاره کرد که علاوه بر هزینه حمل و نقل و انبار کردن، فرآیند اجرایی را نیز دردسرساز می کند.بیشترین کاربرد سقف وافل در ساخت سقف‌هایی با دهانه ای بیش از ۱۰ متر می‌باشد.

 

سقف بتنی وافل چه ویژگی‌هایی دارد؟

در سقف بتنی وافل نیازی به نفوذ بتن در زیر آن نیست. به همین دلیل بتن‌ریزی در آن ساده خواهد بود. در این نوع، از کم‌ترین میزان بتن استفاده خواهد شد. سقف وافل بتنی به تقریباً یک ماه زمان نیاز دارد تا محکم شود. سقف وافل بتنی نمای بسیار زیبایی دارد.

مزیت سقف های وافل

سقف های وافل، بسیار سبک هستند.

اجرای آن ها ساده است.

برای سقف های بلند انتخاب مناسبی هستند.

برای رد کردن سیم های تاسیسات مشکلی ندارد.

سقف دال وافل

سقف دال وافل، نوعی سقف است که روی آن مسطح بوده و در قسمت پایین شبکه وجود دارد. این سقف در هر دو جهت، دارای آرماتورهای تقویتی است. اگر به دنبال محصولی با پایداری خوب هستید، سقف دال وافل پیشنهاد ما به شماست.

ویژگی‌های سقف دال وافل

سقف دال وافل؛ برای فضاهای مسطح مناسب است.

این سقف حجم کم‌تری دررابطه با دیگر سقف‌ها دارد.

آرماتور تقویتی در سقف دال وافل، را می‌توان به صورت مش یا تک‌تک استفاده کرد.

سطح پایین آن نیز مشبک است.

سقف دال وافل در برابر جمع شدن مقاوم است.

وافل بتنی چیست؟

صفحات وافل بتنی، کف و سقف‌های بتنی مسلح هستند که از یک شبکه مربعی از ضلع‌های عمیق استفاده می‌کنند. از وافل بتنی در فرودگاه‌ها، گاراژهای پارکینگ، ساختمان‌های تجاری و صنعتی، پله‌ها، اقامتگاه‌ها و سایر سازه‌هایی که نیاز به ثبات بیش‌تری دارند استفاده می‌شود.

انواع طرح‌های وافل بتنی

۳ طرح اساسی برای وافل بتنی وجود دارد که نسبت مقاومت به وزن را بهبود می‌بخشد. هر کدام یک سطح بالای صاف را با یک سطح زیرین تعدیل شده در یک طرح راه راه، آج‌دار یا وافل ترکیب خواهند کرد.

تولید وافل بتنی

ممکن است صفحات وافل بتنی به صورت پیش‌ساخته (گران‌ترین نوع) یا مقاطع پیش‌ساخته خریداری شده و به محل ساخت و ساز ارسال شوند، یا در محل ریخته شوند. اگر بتن پیش‌ساخته مناسب شما نیست، خرید قالب وافل بتنی توصیه ما به شماست.

پیاده‌سازی وافل بتنی

صفحات بتنی وافل اغلب در، آزمایشگاه‌ها یا سایر مناطق که نیاز به جداسازی از ارتعاشات با فرکانس پایین دارند و مکان‌هایی که نیاز به انحراف در طبقه پایین دارند، استفاده می‌شود.

ضروری است که صفحات وافل بتنی توسط یک متخصص بتن با تجربه و بسیار مطمئن نصب شود تا از مشکلات احتمالی جلوگیری گردد.

برای مطالعه مقاله جامع درباره‌ی سقف وافل کلیک کنید!

در صورت نیاز به هرگونه مشاوره و سوال در رابطه با خدمات دفتر فنی حرفه‌ای روفل، به بخش تماس با ما مراجعه نمایید.

 

خدمت ما در این زمینه

مشاوره

طراحی

اجرا

ارزیابی دقیق بازار و در نظر گرفتن نیاز‌های واقعی کارفرما و مشاوره مناسب در حوزه ساخت و ساز

داشتن تیم و نیروی متخصص و فنی و مهندسین حرفه‌ای در هر پروژه و استفاده از تجهیزات و فن آوری‌های نوین در پروژه‌ها

بهینه سازی در ابعاد مختلف پروژه‌ها در جهت صرفه‌ی اقتصادی کارفرما

زمان بندی و برنامه‌ریزی دقیق از ابتدا تا انتهای پروژه

سوالی دارید ؟
با واتس اپ در ارتباط باشید